Skaryszak najpiękniejszy polskim parkiem
Park Skaryszewski im. Ignacego Jana Paderewskiego zwany Skaryszakiem przez mieszkańców Warszawy to jeden z najpiękniejszych polskich parków. Dla mnie najpiękniejszy. Park rozpościera się na terenie o powierzchni 58 ha.
Dworek Grochowski przy Kwatery Głównej
Powstanie Dworku Grochowskiego owiane jest tajemnicą i z tego faktu wynika największa kontrowersja związana z tym obiektem. Powszechnie uważa się, że w Dworku mieściła się kwatera główna sztabu wojsk polskich w trakcie najbardziej krwawej bitwy powstania listopadowego pod Olszynką Grochowską. Bitwa rozegrała się na tym terenie w dnia 25 lutego 1831. Teren bitwy znajduje się w odległości około 500-900 metrów od Dworku, pomiędzy obecnymi ulicami: Marsa, Szeroką i Chłopickiego.
Pozostało z pomnika Lotnika
Na terenie parku im. płk. Jana Szypowskiego Leśnika w odległości 100 metrów od ulicy Grochowskiej leży kilka granitowych bloków. Porozrzucane bezładnie bloki to fragmenty cokołu pomnika Lotnika, który stał do 1944 roku niedaleko warszawskiego lotniska. Pomnik Lotnika odsłonięto 11 listopada 1932 na placu Unii Lubelskiej na skraju Pola Mokotowskiego.
Jurydyka Kapitulna
Jurydyki, czyli prywatne miasta otaczały Warszawę i skutecznie blokowały jej rozwój. Jedną z jurydyk była Kapitulna, która została założona w 1638 roku. Obszar jurydyki obejmował folwark Kałęczyn, zwany też folwarkiem Św. Marcina (pomiędzy obecnymi ulicami Podwale i Miodową).
Ulice Starego Miasta. Brzozowa
Ulica Brzozowa położona jest na Starym Mieście i biegnie od Gnojnej Góry do ulicy Mostowej. Początki ulicy datuje się na 1379 rok. W tym czasie ulica znajdowała się poza obrębem murów miejskich i dlatego zwana była Podwalną.
Park & Ride Aleja Krakowska
Parkingi "Parkuj i Jedź" (Park & Ride) powoli oplatają Warszawę. Jednym z nich jest parking przy pętli tramwajowo - autobusowej Aleja Krakowska. Parking przeznaczony jest dla osób przyjeżdżających do Warszawy z kierunku Katowic i Krakowa.  Obecnie zapełnia się tylko w granicach 30-40%. 
Bohaterom Warszawy 1939-1945
Pomnik Bohaterom Warszawy 1939-1945 znany bardziej jako warszawska Nike jest dziełem Mariana Koniecznego. Rzeźba wykonana została w brązie. Nike ma 7 metrów wysokości i 6 metrów długości. W mieczu umieszczono struny fortepianowe, aby nie złamały go podmuchy wiatru.

Niestety, ale lokalizacja pomnika jest co najmniej kontrowersyjna. Pomnik poświęcony Bohaterom Warszawy nie powinien stać na uboczu.
Pomnik Jana Kilińskiego w Warszawie
Pomnik Jana Kilińskiego przywódcy insurekcji warszawskiej w czasie powstania kościuszkowskiego stoi na Podwalu. Jednak pomnik Kilińskiego to prawdziwy Jan "Wędrowniczek". Odsłonięto go na Placu Krasińskich 19 kwietnia 1936. Od tego czasu zaliczył już aleję 3 Maja naprzeciwko gmachu Muzeum Narodowego. Następnie powrócił na 12 lat na plac Krasińskich. Od 1959 roku stoi na Podwalu u wylotu ul. Piekarskiej. Czas na zmiany?
Park Ujazdowski zimą
Od 1896 roku park Ujazdowski jest miejscem codziennego relaksu dla kolejnych pokoleń Warszawiaków. W każdej porze roku park wygląda pięknie, lecz w zimowej szacie to miejsce jest szczególnie urocze.  
Park Ujazdowski zimą
W parku Ujazdowskim ustawiono wiele rzeźb. Jedną z nich jest Gladiator. Autorem rzeźby jest Pius Weloński. Rzeźbiarz wykonał kilka wersji tej rzeźby. Oryginał stoi w Rzymie, a parkowa wersja została udostępniona odwiedzającym park w 1932 roku.
Przystanek PKP Warszawa Stadion
Przystanek PKP Warszawa Stadion został wybudowany na linii Średnicowej w 1955 roku. Głównym zadaniem przystanku była obsługa Stadionu Dziesięciolecia. Losy przystanku od początku jego funkcjonowania sprzęgnięte są z losami stadionu. 
Przystanek PKP Warszawa Stadion
Decyzja o przyznaniu Polsce organizacji EURO 2012 przyspieszyła decyzję o wyburzeniu stadionu Dziesięciolecia i wybudowaniu na jego miejscu nowego stadionu. Budowa Stadionu Narodowego zapoczątkowała drugi etap w funkcjonowaniu przystanku PKP Warszawa Stadion. Przystanek został wyremontowany i zmodernizowany. Nowym elementem przystanku są zadaszone perony. Zmodernizowany przystanek oddano do użytku 5 maja 2012 (z 7 miesięcznym opóźnieniem).

Przystanek Warszawa Stadion czeka w ciągu kilku najbliższych miesięcy nowy etap w jego funkcjonowaniu. W bieżącym roku zostanie oddana do użytku II linia metra warszawskiego. W pobliżu przystanku kolejowego Warszawa Stadion zostanie oddana do użytku stacja nowej linii metra o takiej samej nazwie. Powstanie w ten sposób ważny węzeł komunikacyjny. 
Centrum Giełdowe przy ulicy Książęcej 4 w Warszawie to jedyne takie miejsce w Polsce. Dla większości Polaków giełda nie znaczy wiele, ale dla tzw. graczy giełdowych to najważniejsze miejsce. Symbolem giełdy stał się dzwon giełdowy. Korzystając z dnia otwartego miałem okazję przekonać się, co znaczy dzwon giełdowy. Prawie każdy z odwiedzających budynek Giełdy chciał uderzyć w dzwon i sfotografować się z nim.
Tramwaj wodny Wars
Od kilku lat w sezonie letnim można wyruszyć w krótkie wycieczki po Wiśle tramwajem wodnym Wars. Rejsy zwykle rozpoczynają się od przystanku Podzamcze. W zeszłym roku głównym przystankiem był Most Poniatowskiego. Oprócz tych dwóch przystanków funkcjonują jeszcze przystanki Cypel Czerniakowski, Pomnik Syrenki i River Cafe. Obecnie trwa modernizacja bulwarów nadwiślańskim i w związku z tym część przystanków nie jest czynna.
Pomnik Elizy Orzeszkowej w Warszawie w Parku Praskim
Pomnik Elizy Orzeszkowej w Parku Praskim, którego autorem jest Henryk Kuna, został odsłonięty w 1938 roku. To jeden z nielicznych warszawskich pomników, który ocalał z pożogi wojennej. Niestety po wojnie pomnik został znacznie zdewastowany. W latach 90. ubiegłego wieku niszczejącym pomnikiem zaopiekowała się Szkoła Podstawowa nr 277 im. Elizy Orzeszkowej. W 2003 roku pomnik odrestaurowano.

Dlaczego pomnik Orzeszkowej stanął w tym miejscu? Niektórzy mówią, że stąd najbliżej do Grodna, a poetka tak bardzo związana była z Grodzieńszczyzną.

W miejscu obecnej alejki przy której stoi pomnik jeszcze w okresie powojennym biegła szeroka ulica Łukasińskiego. Między ulicą Łukasińskiego, a ulicą Jagiellońską funkcjonowały składy handlowe.  W trakcie budowy Trasy W-Z było tam zaplecze budowy.  Gdy w 1949 zbudowano wybieg dla niedźwiedzi to przy okazji likwidując zaplecze budowy splantowano teren i powiększono teren parku Praskiego. Ulica Łukasińskiego stała się niepozorną parkową alejką. 

Drugie popiersie naszej kandydatki do nagrody Nobla stoi na Powiślu w Parku Kultury i Wypoczynku.
Zebra Tower w Warszawie
W 2010 roku oddano do użytku nowy biurowiec przy rondzie Jazdy Polskiej. 60 metrowy wieżowiec o dźwięcznej nazwie Zebra Tower stoi naprzeciw Riviery. Wraz z wieżowcem stojącym po drugiej stronie ulicy Waryńskiego tworzy w zamyśle autorów symboliczną bramę do Śródmieścia Warszawy.

Budynek IPN do rozbiórki
Obecnie w kwartale ulic Łucka - Wronia - Prosta - Towarowa trwa wielkie wyburzanie. Powstanie w tym miejscu kompleks nowych biurowców. Na razie ostał się jeszcze budynek IPN. Jednak zmienił się właściciel budynku, który kupił obiekt, aby go wyburzyć. Budynek IPN zniknie w ciągu kilku najbliższych miesięcy, a na jego miejscu zostanie zbudowany drapacz chmur o wysokości 160, a może nawet 180 metrów. 

Czekamy na drapacz chmur o wysokości 400 metrów!
Park Fosa i Stoki Cytadeli
Wokół murów Cytadeli na 17 hektarach rozpościera się park Fosa i Stoki Cytadeli. Park został założony w 1950 roku w miejscu dawnej rzeczki Drna.
Park Fosa i Stoki Cytadeli
Szczególnym miejscem w parku jest staw z dwoma fontannami. Przy dużym szczęściu można w tym miejscu spotkać łosie z Puszczy Kampinowskiej.
Pomnik 1000 lat Jazdy Polskiej
Pomnik 1000 lat Jazdy Polskiej stoi na obrzeżu Pola Mokotowskiego. Odsłonięty został 3 maja 1994 roku w 311 rocznicę bitwy pod Wiedniem. Autorem pomnika jest Mieczysław Naruszewicz, a autorem 39 tablic z nazwami i datami bitew jest Marek Modreau. 
Pomnik 1000 lat Jazdy Polskiej
Pomnik ustawiony jest na bardzo wysokim cokole przez co niewiele widać z poziomu terenu. Przez 11 lat na tablicach pomnika widniały błędne daty bitew pod Obertynem i Beresteczkiem. Odkrył to przypadkowy przechodzień. 
Huta Warszawa
Idąc ulicą Zgrupowania AK Kampinos trudno nie zauważyć przygnębiającego krajobrazu, jaki tworzą zdewastowane olbrzymie hale fabryczne. Tak dzisiaj wyglądają tereny Huty Warszawa. To w tym miejscu funkcjonował jeden z największych zakładów przemysłowych w Warszawie.
Huta Warszawa
Podobno, z naciskiem na podobno, rozważano budowę Huty w Warszawie jeszcze przed II Wojną Światową. Pomysł wcielili w czyn budowniczowie Polski Ludowej. Czy obecna Warszawa będzie tęskniła za Hutą? Szczerze mówiąc. Wątpię.
Zabudowania FSO
Wszyscy znają zabudowania FSO na Pelcowiźnie. Fabryka stoi pusta od ponad dwóch lat i nic nie wskazuje na to, że odrodzi się w niej produkcja samochodów. Widok na zabudowania FSO od strony stacji kolejowej Praga Towarowa jest bardzo wymowny. Panuje tu kompletna cisza. 

Dawne tereny FSO
Część zabudowań FSO została już przekazana na inne cele. Pozostałe zabudowania stoją puste i czekają na ... Właśnie na co? Zapewne czekają na dewelopera, który wybuduje kolejne zamknięte osiedle?
Południowa Obwodnica Warszawy w Załuskach
Południowa Obwodnica Warszawy została otwarta w rejonie dawnej wsi Załuski kilka miesięcy temu. Obecnie Załuski leżą w granicy dzielnicy Włochy. To właśnie tam, w rejonie Alei Krakowskiej, znajduje się jeden z głównych węzłów drogowych obwodnicy.