Rondo Jazdy Polskiej
Rondo Jazdy Polskiej to typowe rondo z okrągłą wysepką po środku. Lecz nietypowe jest jego położenie, ponieważ rondo umieszczone jest nad tunelem w którym przebiega Trasa Łazienkowska.
CDT - Smyk - baner
Kilka miesięcy temu dom handlowy Smyk został zamknięty na cztery spusty. To kultowy obiekt dla Stolicy i dla wielu osób jego los nie jest obojętny. Obiekt został wybudowany w latach 1948-52 z przeznaczeniem na Centralny Dom Towarowy. W swoim czasie ten modernistyczny obiekt był "lampionem oświetlającym Warszawę". W 1977 otwarto w obiekcie DH Smyk. Smyk był największym w Polsce sklepem z zabawkami oraz modą dla dzieci i młodzieży. 
CDT - Smyk - baner
Obecnie budynek "robi" za baner reklamowy i czeka na lepsze czasy. Belgijska firma, która jest właścicielem obiektu planuje zrewitalizowanie obiektu i zmianę jego funkcji. Co w nim będzie? Wystarczy spojrzeć na drugą stronę Alei Jerozolimskich. Podobno odnowiony obiekt ma zostać oddany do użytku w 20115 lub 2016 roku. Jak na obecne realia technologiczne w budownictwie, to Belgom najwyraźniej nie spieszy się. Baner to też niezły biznes. I co za miejsce na baneriadę!
Gocław to w dalszym ciągu wielki plac budowy. W ostatnich latach powstało na tym terenie wiele nowe budynków mieszkaniowych, a kolejne są budowane. Wszystkie nowe "kamienice" zostały szczelnie ogrodzone, aby nikt postronny nie zakłócał spokoju nowym mieszkańcom. Gdy spojrzymy z góry na teren pomiędzy Międzyborską, a Poligonową to naszym oczom ukazuje się widok nowych blokowisk o zróżnicowanej architekturze. Jednak, gdy spojrzymy na te same budynki z poziomu chodnika, to czar pryska!

Mury Cytadeli Aleksandrowskiej
Postawiona przez cara Mikołaja I po upadku Powstania Listopadowego aby ciemiężyć naród Polski. Była jednym z najbardziej znienawidzonych obiektów w Warszawie. Teraz nikt już nie krzyczy aby zburzyć Cytadelę. Nie ma już wśród nas naocznych świadków tych dni. Pozostały tylko spisane wspomnienia, a to nie to samo, co pamięć żyjących świadków.

Mury Cytadeli Aleksandrowskiej
W czasie zaboru rosyjskiego twierdza nosiła nazwę Cytadeli Aleksandrowskiej (Александровская цитадель).
Dom Studencki Riviera
Riviera to jeden z pierwszych wysokich budynków w Warszawie. Jednak sławę w całej Polsce zapewnił mu działający w wieżowca klub muzyczny Remont. Od samego początku Riviera pełni rolę akademika Politechniki Warszawskiej. Wieżowiec został wybudowany w latach 1962-1964 według projektu architektów Kazimierza Thora i Józefa Bubicza. Obecnie Riviera oferuje 672 miejsca w pokojach dwu i trzyosobowych.

Panorama Warszawy z Witolina
Panorama Śródmieścia Warszawy widziana z Witolina. Takie widoki mają mieszkańcy najwyższych pięter w kilku wieżowcach osiedla Ostrobramska. Najlepsze widoki mają mieszkańcy bloków przy ulicy Komorskiej.
Ulica Racławicka
Ulica Racławicka do krótkich nie należy, bo ciągnie się na długości około 4 kilometrów. Problem w tym, że bieg ulicy jest kilka razy przerwany, ale w Warszawie to żadna nowina. Takich ulic jest jeszcze całkiem sporo.
Ulica Racławicka
Zdjęcia przedstawiają fragment ulicy niedaleko ulicy Puławskiej, gdzie wyznacza granicę pomiędzy Starym Mokotowem, a Wierzbnem. 

Most Siekierkowski
Most Siekierkowski to najbardziej wysunięty na południe warszawski most. Wszyscy znają most z góry, ale niewielu warszawiaków widziało przeprawę z brzegu Wisły.
Most Siekierkowski
 W pobliżu nie ma żadnych atrakcji, więc nic w tym dziwnego, że zwykle nikogo tutaj nie zastaniemy. Trochę szkoda, bo płynąca leniwie Wisła i monumentalna stalowa konstrukcja mostu robią wrażenie. Ze stwierdzenie, że nie ma tutaj nic atrakcyjnego nie wszyscy muszą się zgodzić, bo ten teren to olbrzymia galeria graffiti.

Budowa przy Senatorskiej
Kilka miesięcy temu wycięto drzewa wzdłuż tymczasowego parkingu od strony ulicy Miodowej i Senatorskiej. Nikt (poza wtajemniczonymi i zainteresowanymi) nie spodziewał się, że najciekawsze dopiero przed nami. Okazało się, że na terenie Starego Miasto, gdzie nic nowego nie powstało od dziesięcioleci, zostanie wybudowany biurowiec. Dla wielu to był szok, tym bardziej, że budowa to najbliższe sąsiedztwo obszaru wpisanego do rejestru Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na dniach przybędzie do Warszawy przedstawiciel tej organizacji, aby zapoznać się ze sprawą. Co będzie dalej? Stawiam na to, że nowy biurowiec powstanie w tym miejscu.
Willa Granzowa na Kawęczynie
Przy skrzyżowaniu ulicy Chełmżyńskiej z ulicą Strażacką stoją ruiny willi Kazimierza Granzowa. Zapewne niewiele osób słyszało to nazwisko i nic dziwnego, bo imperium Granzowa upadło wraz z rozpoczęciem II Wojny Światowej. Kim był w takim razie Kazimierz Granzow? Był przemysłowcem i twórcą wielkiej cegielni, która dostarczała cegłę dla Warszawy, a przede wszystkim do budowy warszawskiej kanalizacji. Gdy zobaczycie gdzieś cegłę oznakowaną K.G. to będzie widomy znak, że pochodzi od Granzowa. W Warszawie są jeszcze miliony takich cegieł wmurowane w wielu budynkach.
Syrenka przy ulicy Grochowskiej
W Warszawie są tylko trzy oficjalne pomniki Syrenki. Najmłodsza z nich stoi przed Urzędem Dzielnicy Praga Południe przy ulicy Grochowskiej 274. Syrenka jest dziełem artysty rzeźbiarza i żołnierza Powstania Warszawskiego Jerzego Chojnackiego. Jerzy Chojnacki nie pochodził z Warszawy, ale całe dorosłe życie związał ze Stolicą. Co ciekawe Grochowska Syrenka nie trzyma w rękach miecza i tarczy ... lecz kwiaty! Dlaczego nazwałem Syrenkę Grochowską? To już pozostawiam domysłom szanownych czytelników.
Kolej Obwodowa i Aleja Obrońców Grodna
Kolej Obwodowa oddana do użytku w 1876 roku miała wielkie znaczenie dla rozwoju ówczesnej Warszawy. Czy trasa S8, której częścią jest Aleja Obrońców Grodna ma równie wielkie znaczenie dla rozwoju współczesnej Warszawy?
Na zdjęciu biegnące obok siebie tory Kolei Obwodowej i trasy S8 na granicy Koła i Fortu Bema.

Akademia Obrony Narodowej przy alei gen. Antoniego Chruściela "Montera" 103 w Rembertowie to miejsce, które znane jest każdemu, kto interesuje się Wojskiem Polskim.
Jednym z wydarzeń towarzyszącym obchodom Święta Niepodległości 2013 był marsz Razem dla Niepodległej. Największe wrażenie na uczestnikach i zgromadzonej na trasie marszu publiczności zrobiła polska kawaleria. Na zdjęciu polska kawaleria w Alejach Ujazdowskich.
Drugi pod względem wieku warszawski pomnik znajduje się nieopodal Kolumny Zygmunta III Wazy. To Figura Matki Boskiej Pasawskiej usytuowana na Krakowskim Przedmieściu. Pomnik na wzór obrazu Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych z Pasawy został ufundowany i wzniesiony przez architekta królewskiego Józefa Szymona Bellottiego w 1683 roku.
W 1951 roku na dachu kamienicy u zbiegu ulicy Brackiej i Alei Jerozolimskich zamontowano kilkumetrowej średnicy globus-neon. To najstarszy zachowany warszawski neon. W środku globusa znajduje się kilometr neonowych rurek.
Wybieg dla niedźwiedzi (betonowa skała)
Wybieg dla brunatnych niedźwiedzi w parku Praskim znają wszyscy mieszkańcy Warszawy. Ponieważ ta nietypowa siedziba znajduje się tuż obok Alei Solidarności, więc niedźwiedzie otrzymują każdego dnia dodatkową karmę w postaci spalin samochodowych. Trwa to już od ponad 60 lat, ale wkrótce ma być inaczej. Jak? Tego nie wiedzą nawet niedźwiedzie

Wybieg dla niedźwiedzi (betonowa skała)
Czy na naszych oczach rodzi się nowa tradycja w Warszawie? Jedni budują tęczę, a inni palą tęczę. 

Ulica Markowska oddziela Starą Pragę od Szmulek. Im bliżej Ząbkowskiej tym bardziej ulica przypomina przedwojenną Pragę. Im bliżej Kijowskiej tym bardziej przypominają się czasy Peerelu. Markowska to wyzwanie dla warszawskich urbanistów. Tylko, czy oni o tym wiedzą?
Ku Czci Bohaterów Olszynki
U zbiegu ulic Szerokiej i Traczy stoi skromny pomnik Ku Czci Bohaterów Olszynki. Pierwszy krzyż w tym miejscu w 1916 roku postawiło Towarzystwo Przyjaciół Grochowa. Krzyż upamiętnia bohaterów bitwy pod Olszynką Grochowską.

Inskrypcja z pomnika: 
Przechodniu powiedz współbraciom, 
Że walczyliśmy mężnie i umierali bez trwogi 
Ale z troską w sercu o losy Polski, 
Losy przyszłych pokoleń – o Wasze losy
Fort Bema
Fort P (obecnie Fort Bema) to szczególne miejsce nie tylko dla Bemowa, ale także dla całej Warszawy. Obecnie na miejscu dawnego wewnętrznego fortu Twierdzy Warszawa został utworzony park. Do najbardziej malowniczych miejsc w parku należy fosa.
Bazar Różyckiego
Bazar Różyckiego został założony na warszawskiej Pradze pod koniec XIX wieku przez Juliana Józefa Różyckiego. Okupacja niemiecka i czasy Peerelu go nie zniszczyły. Jednak obecnie bazar w niczym nie przypomina dawnych czasów. Pozostały tylko stare budy, w większości puste.

Centrum Giełdowe w Warszawie
W Centrum Giełdowym przy ulicy Książęcej 4 w Warszawie ma swoją siedzibę Giełda Papierów Wartościowych i Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych. Od czasu do czasu organizowane są w tym miejscu dni otwarte, które cieszą się sporym odzewem wśród osób zainteresowanym rynkiem kapitałowym
Środek Warszawy
Skrzyżowanie ulicy Marszałkowskiej z Alejami Jerozolimskimi. 
Zdjęcie wykonane przed rozpoczęciem Marszu Niepodległości 2013 /11.11.2013/
Stadion Narodowy w Warszawie. Widok z mostu Poniatowskiego.
Choinka na placu Zamkowym AD 2013/2014

Na ścianach przedwojennych kamienic przy ulicy Łuckiej można podziwiać galerię murali. Oto jeden z nich.
Libeskind Złota 44 - PKiN - kamienice z przełomu XIX i XX wieku